Késői reakció gyógyulás

Rólunk   

Répás István, és Komlós Rozália Természetgyógyász reflexológusok vagyunk. 

 

REFLEXOLÓGIA

TALPMASSZÁZS- REFLEXZÓNA MASSZÁZS

A reflexzóna masszázs (talpmasszázs) hatásmechanizmusa:

A reflexzóna masszázs úgy működik, hogy a reflexológia energetikai- és szabályozó rendszere által a kéz, láb, stb. reflexzónáin keresztül befolyásolni tudjuk a szervek nem megfelelő működését.

A különböző masszázstechnikákkal egy alulműködő szervet tonizálhatunk, - erőteljesebb működésre ösztönözhetünk - míg egy másik technikával pedig egy túlműködő szervet szedálhatunk, visszafoghatjuk a működését.

A reflexzóna fogalma:

talpmasszázsA reflexzóna elnevezés a manuális terápiában már régóta használatos, többnyire különböző idegi reflexekkel kapcsolatban.

Amikor a kéz, láb, írisz, has fül, stb. reflexzónáiról beszélünk, a reflex szót nem közvetlenül az idegrendszerre vonatkoztatjuk, hanem a következő két módon értelmezzük:

1. Az összkép (fej-törzs-végtagok) reflexiója, azaz tükröződése, kivetülése egy kisebb felületre, pl. a kézre, lábra vagy fejre.

2. A kéz, láb, stb egyes részeinek megnevezése, amelyeknek empírikusan bizonyított közvetlen energetikai kapcsolatuk van a test bizonyos szerveivel.

Itt tehát sem idegi reflexkapcsolatokról, - mint pl.a Head-Mackenzie féle idegkapcsolatoknál - sem energiapályákról - mint pl. az akupunktúrában - nincs szó. Ezeknek a reflexológia által használt rendszereknek megvan a saját ellátó hálózatuk és szabályozó rendszerük, amelyeket azonban sajnos még nem kutattak és térképeztek fel.

Mikor alkalmazható a reflexzóna masszázs (talpmasszázs)?

A reflexológiai eljárásokat olyan betegségek, állapotok esetén alkalmazhatjuk, melyeknél a reflexológia fent említett sajátos szabályozó rendszere működik.

Ez azt jelenti, hogy a degeneratív betegségek utolsó stádiumának kivételével - ahol a szervezet saját szabályozó rendszere már nem működik - tulajdonképpen szinte minden esetben eredményesen alkalmazható.

Mégis van azonban ezen kívül néhány eset, amikor nem javasolt a reflexológiai kezelés:

- fertőzéssel és magas lázzal járó betegségek
- véna- és nyirokrendszer heveny gyulladásai
- csak műtéttel gyógyítható betegségek
(kiegészítésként sok esetben itt is használhatjuk)
- üszkösödés, ill. nagy felületű gombásodás a lábon
- veszélyeztetett terhesség (óvatossággal és nagy hozzáértéssel itt is alkalmazható)

A tapasztalatok azt bizonyítják, hogy még súlyos ill.nagyon súlyos betegségek esetén is - pl. Bechterew kór, S.M., Parkinson kór, daganatos betegségek, ill. bénulások - sokszor számos melléktünet enyhíthető vagy teljesen megszüntethető a reflexológiai kezelésekkel. Pl. - javítható a kiválasztó- ill. emésztő szervek működése, - javítható a hólyag-,ill. a végbél záróizmának működése, - a fájdalmak még a rák végső stádiumában is enyhíthetők.

Reflexzóna masszázs menete:

reflexzóna masszázs, talpmasszázsElső alkalommal a reflexológus állapotfelmérést végez. Ez az összes reflexzóna végigtapogatásából, valamint egy részletes kikérdezésből áll.

A reflexzónákat végigtapogatva a reflexológus megtalálja az adott személy zónáiban található elváltozásokat, lerakódásokat, majd pedig a kikérdezés eredményeivel összevetve feljegyzi ezeket egy térképre. Ez a térkép a test összes reflexzónáját tartalmazza és a továbbiakban e bejelölések alapján folyik a kezelés. A szükséges kezelések száma és sűrűsége nagymértékben függ az adott betegség fennállásának idejétől, a beteg testi-lelki állapotától, ill. a kezelésekre való reakcióképességétől.

A konkrét gyógyításon túl a reflexológia használható még:

  • kizárólag állapotfelmérésre megelőzés céljából, (mivel ezzel a módszerrel már akkor felfedezhető egy szerv, vagy szervrendszer legyengülése, amikor az orvosi vizsgálatok még nem mutatnak kóros elváltozást)
  • kúra utáni folyamatos karbantartásra.

A reflexológia ugyan egyedül is hatásos de a gyógyulás hamarabb bekövetkezik ha a következő természetes gyógymódokkal kiegészítjük:

  • gyógynövény terápia
  • táplálkozási- és életmód tanácsadás
  • mozgás- és masszázsterápiák.

A páciens reakciói a reflexzóna masszázs hatására

A reakciók 2 fő csoportja:

  • reflexzóna masszázs közben
  • kezelések közti időszakokban

Reflexzóna masszázsA páciens állapotának kezelés közben való bármely megváltozása - akár kellemes, akár kellemetlen, rövid vagy hosszú időtartamú,- azt bizonyítja, hogy a páciens belső gyógyító erői működésbe léptek és megkezdődött a szervezetre káros anyagok kioldódása és eltávozása.

A masszázs közbeni reakciók jól tudósítanak a páciens pillanatnyi terhelhetőségéről és meghatározzák a masszázs erősségét és ritmusát. Ilyenek pl.: fájdalom, izomgörcs, nyugtalanság, feszültség, izzadás, hidegérzet, végtagok kihűlése.

A masszázst mindig a fájdalomküszöböt elérve de azt soha meg nem haladva kell végezni! Sem a túl erős masszázs, sem pedig a "simogatás" nem vezet eredményre.

A kezelések közti reakciók felvilágosítást adnak a masszázs hatásáról a különböző szervek esetében. Ha a masszázs erőssége, ritmusa, sűrűsége a beteg állapotának megfelelő akkor minden hatás kívánatos és elvárt gyógyreakciónak minősül akár kellemes, akár kellemetlen vagy átmenetileg kicsit fájdalmas.

A reflexológia története:

A kéz és a láb reflexzóna masszázsát mint az egészségmegőrzés természetes módját sok nép ősidők óta ismeri, ezek a módszerek a különböző kultúrákban fellelhetők. Ezeknek a kezelési módoknak az eredetét nem ismerjük de Indiában és Kínában már 5000 évvel ezelőtt ismeretes volt a nyomáspontokkal való kezelés.

Talpmasszázs - reflexzóna masszázs történeteA módszer azonban feledésbe merült, valószínűleg az azonos gyökerekből sarjadó akupunktúra szorította ki. Az ősi egyiptomi gyógyászatban is alkalmazták a kéz és a láb reflexzónáinak masszírozását, amit egy szakkarai síremléken is ábrázoltak. A síremlék egy akkor élt orvosé és i.e. 2300-ból való.

A történetírók szerint Benvenuto Cellini (1500-1571), a híres firenzei szobrász és ötvösművész, az egész testében érzett fájdalmait a kéz- és lábujjaira gyakorolt erős nyomásokkal kezeltette.

Az amerikai Dr. Edwin F. Bowers orvos 1916-ban ismertette először a nagyközönséggel dr Fitzgerald módszerét, aki az indiánok gyógyítási módszerei között találta meg a reflexterápiát. Egy évvel később jelent meg kettejük közös kiadásában a Zone Therapy című könyv, amelyben gyakorló orvosok, fogorvosok, nőgyógyászok, fül-orr-gégészek és kiropraktőrök számára közölnek kórtörténeteket és kezelési javaslatokat.

Eunice Ingham, amerikai masszőrnő a szó legszorosabb értelmében "talpra állította" a zónaterápia egy részét, amikor a fenti munkából származó ismereteit erre a "kis felületre", a talpra koncentrálta. Speciális fogásmódot fejlesztett ki, amelyet a nyomómasszázs Ingham-féle módszerének nevezett el. A módszert 1938-ban megjelent könyvében ismerteti. A könyv címe: Történetek, amelyeket a lábak mesélnek el.

Hanne Marquardt 1957 és 1967 között a láb reflexzóna terápiáját saját praxisában próbálta ki. 1967 óta történik szakreflexológusok képzése minden gyógyászati szakterületen, figyelembe véve ismereteink mindenkori állását.

REFLEXOLÓGIA / TALPMASSZÁZS SEGÍTSÉGÉVEL GYÓGYÍTHATÓ BETEGSÉGEK:

A reflexológia mindazon esetekben használható ez a gyógymód, amelyeknél a szervezet saját önszabályozó és öngyógyító rendszere megfelelően működik. Ez az öngyógyító rendszer azonban csak súlyos betegségek utolsó stádiumában mondja fel a szolgálatot.

Minden természetgyógyászati ág esetén vannak olyan betegségek, amelyeket természetgyógyászati módszerekkel - kizárólag vagy ajánlottan - kiegészítő kezelésként (k.k.) lehet alkalmazni.

Ettől függetlenül a természetgyógyászati kezelések önmagukban is hatékonyak - bár lassúbb a gyógyulás mint a gyógyszeres kezelés esetén - de más természetes gyógymódokkal kombinálva gyorsabb, mellékhatásmentes és teljesebb gyógyulás érhető el!

 

Emésztőrendszeri problémák:

- étvágytalanság,
- puffadás
- székrekedés
- hasmenés
- máj-, és epebántalmak, epekövek
- gyomorfájdalmak
- gyomor- ill. nyombélfekély (k.k.)
- hajhullás (legtöbbször emésztőrendszeri okra vezethető vissza)

Szív- és Érrendszeri betegségek:

- szívritmuszavar(k.k.)
- szívgyengeség, (k.k.)
- szívidegesség, ( k.k.)
- érelmeszesedés
- visszérgyulladás
- aranyér

Légzőszervi rendellenességek:

- felső légúti gyulladások: megfázás, nátha, torokgyulladás, mandulagyulladás
- köhögés
- hörghurut
- tüdőgyulladás, (k.k.)
- asztma(k.k.)
- arc, és homloküreg gyulladás (k.k.)

Anyagcsere zavarok:

- köszvény (k.k.)
- cukorbetegség (k.k.)
- elhízás (életmód tanácsadással)
- soványság

Allergiás betegségek

- szénanátha (k.k.)
- asztmatikus panaszok (k.k.)
- ételallergiák (k.k.)

Magas vérnyomás, alacsony vérnyomás

Daganatos betegségek (k.k.)

Immunerősítés (k.k.) 

Mozgásszervi problémák

- lumbágó (k.k.)
- isiász (k.k.)
- izületi gyulladás, kopás, artrózis (k.k.)
- Bechterew kór (k.k.)

Bőrbetegségek:

- gennyes bőrkiütés (k.k.)
- pattanás (acne vulgaris) (k.k.)
- ekcéma (k.k.)
- gombás bőrbetegségek (k.k.)
- pikkelysömör (psoriasis) (k.k.)

Ideg- és elmebetegségek

- fejfájás, migrén (k.k.)
- ideggyulladás (k.k.)
- alvásprobléma (k.k.)
- neurózis (k.k.)
- kimerültség (k.k.)
- rossz stressztűrő képesség (k.k.)
- Szklerózis Multiplex (k.k.)

Vizeletkiválasztó rendszer betegségei

- hólyaghurut
- hugyhólyag gyulladás (k.k.)
- vesegyulladás (k.k.)
- vesekő (k.k.)

Férfi- és női betegségek

- prosztataduzzanat (k.k.)
- prosztata gyulladás (k.k.)
- menstruációs zavarok (k.k.)
- petefészek gyulladás (k.k.)
- méhszájseb (k.k.)
- hüvelyi folyáso

 

  

         

Képgaléria: Rólunk

/album/kepgaleria-rolunk/nevjegykatya2-jpg1/

Képgaléria: Rólunk

/album/kepgaleria-rolunk1/nevjegykatya-jpg1/
/album/kepgaleria-rolunk1/nevjegykatya2-jpg2/

Keresés

Elérhetőség

R+R Reflexológia Kecskemét 6000 Pásthy Károly u. 6 1/1

A Rendelő csengőt kell nyomni
+36 06-70/349- 8384
+36 06-70/349 -8362